Dominik Imielski fotograf

Zacznę klasycznie z uśmiechem i serdecznością, tak jak to robię zawsze: Cześć, bardzo mi miło, że tutaj jesteś!
Niestety najgorzej jest napisać coś o sobie. Siedzę kolejną godzinę przed wirtualną pustą kartką i nie potrafię nic konkretnego skreślić, kiepski ze mnie copy-writer, na fotografii się trochę znam podkreślając słowo trochę!


[FOTO3]

Jestem zakochany w przeżywaniu i delektowaniu się każdym najdrobniejszym momentem codzienności. Od kiedy pamiętam całe moje życie jest studium obrazu a pudełko ze światłoczułym materiałem jest ze mną zawsze.

[FOTO1] Moją ulubioną dziedziną w której staram się spełniać jest reportaż fotograficzny. Bezpośredni kontakt z człowiekiem Jego naturalność i intymność danego momentu oraz szukanie zaskakującego kadru to jest to coś co najbardziej mnie porusza w fotografii. Pewnie dzięki temu moje dotychczasowe zdjęcia przedstawiają pewną dynamikę miejsca i bohatera. Jednak przez wiele poprzednich lat z powodzeniem udało mi się przejść przez fotografię krajobrazową, makro, studyjną, reklamową i akt.

Serdecznie Cię zapraszam do obejrzenia mojego ślubnego portfolio a już w najbliższym czasie w pojawi się reportaż, który wykonałem w Poznaniu w województwie wielkopolskim.

[FOTO2]


Into the Wed

Jestem ogromnym fanem klasyki Iana Fleminga – tych wszystkich przezabawnych historii z Jamesem Bondem w roli głównej :-) (stad ten jeleń w logotypie)

Na przeciwległym biegunie są dokumenty i filmy przełomowe, opowiadające o historii człowieka i jego drodze. Filmy o ludzkim radościach, życiowych tragediach, o pasji życia i odkrywania tego co nas otacza. Uwielbiam kino, które niesie przekaz a nie jest pożeraczem czasu.

Gdzieś pośrodku w punkcie najbardziej zrównoważonym jest moja rodzina. Jest jak port do którego wracam ze swoich intelektualnych wypraw, wielogodzinnych reportaży, ślubów, plenerów itp. Jestem szalonym ojcem dwójki małych urwisów Leny i Kacpra. Żona non stop przeszkadza mi w ich wychowaniu – ale jakoś sobie z nią radzę…a na poważnie gdyby nie ona moje życie byłoby nudne.


Nie umiem pracować bez muzyki, więc jestem cholernym audiofilem. Słucham fajnej muzy z czarnych jak smoła płyt vinylowych. Zaraził mnie nimi Adam z Fototikki, i jestem mu za to prze-wdzięczny :-) Ile płyt mi już zajumał wie tylko on sam – ufam że kiedyś mi je odda.

Nie lubię banalnych dialogów nic nie wnoszących w moje życie. Uwielbiam ludzi, którzy jak ja nie wiedzą o co chodzi w tym życiu. Zadają sobie dziwne pytania i liczą, że jakaś magiczna siłą wskaże im odpowiedź.

Gdybym miał sporo hajsu, pewnie pisał bym do was z małego drewnianego domku na skraju lasu. Nie lubię miasta i jego pędu – wolę kontemplować ciszę w miejscu odosobnionym od zgiełku miasta.

Gdybym nie poznał żony, pewnie wyruszyłbym w daleką podróż na Alaskę (jak Christopher McCandless – stąd właśnie nazwa into the wed).

Tak na poważnie – wiem co robię – jestem w miejscu totalnie świadomie wybranym. Wiem że to jest moje miejsce. Uwielbiam fotografować, i to jest rzecz niezmienna w mojej egzystencji.


Co lubię w ślubach????? Chaos :-) 

Lubię ten pośpiech, stadko biegających osób próbujących zapanować nad czymś czego sami nie są w stanie do końca zinterpretować. W takich chwilach czuję że jestem prawdziwym reportażystą – obserwującym, nie wymuszającym, nie narzucającym się, konsekwentnie realizującym pojawiający się w głowie pomysł.

Na co możecie liczyć jeśli zdecydujecie się mnie bliżej poznać?

…….ha nie powiem Wam – po prostu się poznajmy.


Gdzie lubię bywać? Uwielbiam wyprawy do Łodzi - nie wiem dlaczego, ale lubię to miasto...Szpyrki Pracownia Twórcza

Bardzo miło nam gościć Was na naszej stronie. Skoro zaglądnęliście do nas, chętnie opowiemy coś o sobie. Wierzymy, że podobieństwa się przyciągają, dlatego zależy nam, abyście na początku naszej drogi poznali nas chociaż trochę.

Z tej strony Ula i Hubert Szpyrka,

SZPYRKI FOTOGRAFIA ŚLUBNA

Ula i Hubert Szpyrka

Od dwóch lat szczęśliwe małżeństwo, którego oprócz miłości, połączyła pasja do fotografii, górskich wędrówek, wspinaczki i pysznego jedzenia. Fotografią ślubną zajmujemy się od dobrych paru lat. To dzięki niej, możemy cieszyć się pracą, którą kochamy. Również dzięki niej, mamy przepiękną okazję stworzyć niepowtarzalną pamiątkę z jednego z najfajniejszych dni w Waszym życiu! Za każdym razem, to dla nas ogromny zaszczyt!

Fotografia ślubna kraków

Na naszych zdjęciach, pragniemy uchwycić to, jaka Wasza miłość naprawdę jest! Szczera, piękna i spełniona. Nie lubimy sztucznych i dziwnych póz! Liczy się nie tylko uczucie między Wami, ale nawet najdrobniejsze gesty, sposób w jaki trzymacie się za rękę, przytulacie oraz to, co powoduje u Was motyle w brzuchu.

Fotografia ślubna Małopolska

Opowiedzcie nam Waszą historię, a my opowiemy ją na zdjęciach. Napiszcie do nas i rozpocznijmy wspólną przygodę!


Cinal Studio

Cinal Studio to ja Łukasz - kim jestem:

- wiecznym optymistą

- troskliwy ojcem

- straszną gadułą

- szczęśliwie zakochanym mężem

- niespełnionym koszykarzem

- miłośnikiem gór

 

Na co dzień jestem fotografem. Według mnie jest to najfajniejszy zawód na świecie.  Mam możliwość ciągłego poznawania nowych ludzi, podróży – bardzo często w całkiem nowe nieznane mi wcześnie zakątki. Z drugiej strony to zajęcie wymagające ode mnie ogromnej  samodyscypliny i ciągłego dążenia do podnoszenia swoich umiejętności. 

Wielokrotnie zostałem zapytany czy fotografowanie ślubów nie zdążyło mi się już znudzić ?
Nie, dla mnie to nie możliwe.

Na pozór powtarzalne sytuacje, czynności, zwyczaje – nic bardziej mylnego. To za każdym razem nowa niepowtarzalna przygoda, w której to właśnie Wy - moi klienci - odgrywacie najważniejszą rolę. Często jako wycofany baczny obserwator, czasami jednak jako bawiący się  wśród gości szaleniec z aparatem - używam wszelakich metod aby uwiecznić dla Was ten wyjątkowy dzień.

Jeśli to co przeczytaliście o mnie w jakiś sposób Was do mnie przekonuje – zapraszam serdecznie do mojej galerii i dalszego kontaktu.

Fotografowałem już w wielu miejscach - jedno z moich ulubionych to Opole.

Zielona KropkaZielona Kropka to ja, Monika.
W fotografii szukam prostych form, graficznych niemal, linii i kształtów, rozgrywek między światłem a cieniem. Najważniejsze jednak są relacje. Relacji i wynikających z nich emocji poszukuję podczas mojej pracy nad fotoreportażem.

 

W pracy czasem towarzyszy mi mój mąż Łukasz. Doskonale się uzupełniamy. Reportaż zrobiony we dwoje jest jeszcze ciekawszy, jeszcze bardziej pełen szczegółów. Fotografujemy bardzo dyskretnie. Chcemy Wam towarzyszyć podczas tego ważnego dnia, ale nie chcemy wpływać na jego przebieg. Staramy się, by nikt z bohaterów i uczestników uroczystości nie czuł dyskomfortu związanego z obecnością fotografa. To dla nas bardzo ważne i to właśnie cenią sobie nasi klienci.

Fotografia wypełnia wprawdzie całe moje życie, ale mam swój azyl. Tu mieszkam i pracuję. Poza tym uwielbiam krasnoludki, a zwłaszcza te, które można spotkać we Wrocławiu, oczywiście dobre jedzenie, muzykę, ale przede wszystkich kocham czytać książki.

Moja domowa biblioteka to dobre miejsce na rozmowę o Waszych ślubnych planach przy filiżance zielonej herbaty:)


[FOTO3] 


Fototikka

Cześć to my, Adam i Dorota.

Mieszkamy na obrzeżach Krakowa, mamy cudownego synka, drugiego w drodze i jesteśmy fotografami :). Uwielbiamy włóczyć się po górach, jeździć na rowerze, snowboardzie i aktywnie spędzać czas. Jesteśmy miłośnikami dobrej muzyki zwłaszcza na czarnej płycie :) W fotografii najważniejsze są dla nas światło, ruch i kompozycja.


Światło – uwielbiamy robić zdjęcia podczas złotej godziny, o wschodzie i zachodzie słońca, kiedy światło jest bardzo ciepłe i cudownie miękkie. Balansujemy na pograniczu cienia i światła. Eksperymentujemy.

Ruch – Szukamy, przewidujemy, obserwujemy. Interesuje nas złapanie ulotnej chwili, gestu, uśmiechu. To co sprawi, że oglądając nasze zdjęcia poczujesz się jakbyś tam był.

Kompozycja – Tworzymy fotografie kompletne i przemyślane. Dlatego też dużo chodzimy i tak staramy się zamknąć kadr aby wszystko co na nim się znajduje było na swoim miejscu.


Uwielbiamy industrialne klimaty i architekturę Górnego Śląska. Regularni bywalcy miasta Katowice z aparatem w dłoni...

Gorąco zapraszamy na naszą stronę www.fototikka.pl oraz do obejrzenia naszego wpisu na blogu - wesele w stodole oraz ślub boho w Turówce

Jeżeli czujesz, że to my powinniśmy być z Wami w tym szczególnym Dniu to umów się z nami na kawę :)rozynscyfotografia.pl

Phil Bosmans powiedział - „Sztuka życia - to cieszyć się małym szczęściem.” Jeśli mielibyśmy opisać siebie w jednym zdaniu, to powiedzielibyśmy, że staramy się wyciągnąć z każdego dnia jak najwięcej małych szczęść. 

Nazywamy się Magda i Daniel, a listę naszych małych szczęść otwierają nasze dzieci. Rodzina jest u nas na pierwszym miejscu i cenimy sobie każdą chwilę spędzoną razem. 


Nie wyobrażamy sobie również życia bez fotografii. Prywatnie od zawsze z aparatem w ręku, zawodowo fotografią zajęliśmy się tuż po naszym ślubie, zarażeni przez naszych fotografów, którzy okazali się być naszymi sąsiadami. Aparat stał się narzędziem pracy, która sprawia nam ogromną radość, a także uczy nas kreatywności, zachwytu nad pięknem, poszukiwania idealnego światła.  Dzięki fotografii obcujemy z cudownymi emocjami, poznajemy fantastycznych ludzi, przeżywamy wyjątkowe przygody.

Jesteśmy dwoma różnymi temperamentami, które choć chwilami mocno się ścierają, to jednocześnie uzupełniają. Wiele osób mówi nam, że idealnie do siebie pasujemy. I my wiemy, że tak jest! Spokojna, wrażliwa, ale i chwilami bujająca w chmurach to cechy Magdy. Energiczny, stanowczy, twardo stąpający po ziemi, przebojowy, ale przy tym nieco niecierpliwy – to cały Daniel. Mamy też cechy wspólne – jesteśmy ambitni, ciekawi świata, otwarci, uśmiechnięci, lubimy poznawać nowych ludzi, jesteśmy bardzo dobrze zorganizowani i nie znosimy się spóźniać (co w naszej pracy się przydaje smile). 

Wolnego czasu mamy niewiele – praca, dzieci, dom, ale tak jak każdy potrzebujemy czasem wytchnienia. Odnajdujemy je w podróżach, czasem tych niewielkich, czasem odleglejszych.  Nie lubimy się nudzić i często nas nosi - a to tu, a to tam. Dzisiaj jesteśmy w górach, jutro spacerujemy po plaży nad morzem. Uwielbiamy wspólne spacery - od tak, spontanicznie! Tu i teraz! Wstajemy z kanapy, bierzemy dzieci pod pachę i idziemy.

Nie będziemy już Was zanudzać sobą, ale chętnie zaprosimy Was do nas na stronę - www.rozynscyfotografia.pl, abyście zobaczyli efekty naszej pracy. Zapraszamy także na kawę, byśmy mogli się lepiej poznać i porozmawiać o naszej współpracy smile
Do zobaczenia!


sztukastudio.pl

Witajcie w świecie Sztuki! Mam na imię Łukasz i swoja przygodę z fotografią zacząłem ok. 8 lat temu. Spróbuję przedstawić się w kilu słowach, chociaż jak wiadomo o sobie pisze się najciężej. Od dawna mam w sobie coś co nie pozwala mi zapomnieć o fotografowaniu choć na chwilę. Może uznasz to za trochę dziwaczne ale idąc ulicą, obserwuję i próbuję w głowie budować kadry. Mimo że nie mam przy sobie aparatu.


Choroba? Jeśli tak, to naprawdę bardzo pozytywna i sprawiająca przyjemność. ;) 

Fotografuję na terenie całej Polski i za granicą. Jednak szczególnie upodobałem sobie Kraków - czuje się tu jak ryba w wodzie. Tutaj często robię zdjęcia i chętnie spaceruję poznając ciągle to magiczne miasto.